samochód zastęczy szczecin

Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy

Wakacje zimowe tuż tuż, nadchodzi długo oczekiwany oczekiwany przez narciarzy okres białego szaleństwa. Osoby uprawiające sporty zimowe są narażone na kontuzje i wypadki na trasach narciarskich. Jak pokazują statystyki najczęstszymi kontuzjami powiązanymi z praktykowaniem tych sportów są zwichnięcia stawów, złamania głównie kolanowych oraz naruszenia więzadeł.

Niezależnie od kłopotów ze zdrowiem narciarzy mogą oni natknąć się również inne nieprzewidziane  niespodzianki m.in. strata bagażu, dokumentów, pieniędzy, unicestwienie sprzętu narciarskiego, spowodowanie wypadku, w którym ucierpią inni fascynaci białego szalenstwa lub ich sprzęt narciarski. Ciężkie wypadki nie omijają także sławnych ludzi. Niedawno słyszeliśmy o poważnych wypadkach narciarskich którym ulegli Michael Schumacher i Angela Merkel. Mimo dysponowania sprzętu wysokiej klasy nie ocaliło ich to od poważnego urazu.

Zachęcamy do zadbania o bezpieczeństwo w trakcie zimowych wyjazdów. Poniżej zwięzły poradnik, w którym podpowiadamy co powinna zawierać polisa dla narciarza.

Polisa dla narciarza wyjeżdżającego za granicę powinno obejmować:

1. koszty leczenia

2.następstwa nieszczęśliwych wypadków

3. ubezpieczenie sprzętu narciarskiego

4. koszt poszukiwań i ratownictwa

5. odpowiedzialność cywilną OC

6. assistance