samochód zastęczy szczecin

Aviva planuje ekspansję na Amerykę Południową

Aviva czyli drugi pod względem wartości rynkowej ubezpieczyciel brytyjski, podpisał umowę na zakup działu ubezpieczeń komunikacyjnych i nieruchomości mieszkalnych należącego do Royal Bank of Canada ubezpieczyciela, za 582 mln dol. kanadyjskich (402 mln dol.).

Poprzez taki zakup, ubezpieczyciel chce dokonać ekspansji w Ameryce Południowej. Dzięki akwizycji, Aviva będzie mogła sprzedać więcej polis w Kanadzie. Dochody mają zwiększyć się o ok. 800 mln dol. kan. Firmy zawarły również 15-letnią umowę, na mocy której produkty Avivy będą dostępne dla klientów banku z siedzibą w Toronto.

575 pracowników Royal Bank będzie od teraz pracowało dla Avivy. Sprzedaż ma zostać sfinalizowana w III kwartale 2016 roku. Dzięki tej inwestycji RBC Insurance skupić się na ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych. Strona sprzedająca spodziewa się osiągnąć na transakcji zyska netto w wysokości ok. 200 mln dol. kan.

Mark Wilson, dyrektor generalny Avivy od 2013 r., bardzo dobrze radzi sobie z zarządzanie towarzystwem. Pod jego sterami, firma przekształciła się za pomocą transakcji kupna i sprzedaży jednostek podległych. Na jego koncie znajduje się sfinalizowanie w 2015 roku zakupu Frinds Life Group za ponad 8 mld dol. Była to największa akwizycja na brytyjskim rynku ubezpieczeniowym od 15 lat.